Sesja inspirowana ulubioną książeczką dziewczynki pt. „Basia i słodycze”. Polecam ją mocno i jeszcze mocniej. Seria została napisana przez Zofię Stanecką i opowiada o to perypetiach 5 letniej dziewczynki-Basi, która boryka się z różnymi zagadnieniami i problemami życia prawdziwego. W sposób przystępny tłumaczy dzieciom różne zagadnienia np. związane z alergiami, czy pieniędzmi (ta z kolei jest jedną z moich ulubionych kiedy mama trójki dzieci orientuje się przy kasie, że zapomniała portfela. Kto ma 3 dzieci i był w takie sytuacji – zrozumie 🙂 )

Czemu sesja pod tytułem „Basia i słodycze” ?

„Basia i słodycze”- bo słodycze są towarem pożądanym przez dzieci, ale już mniej przez niektórych rodziców (do których należę ja). Stąd też mnóstwo rozmów dedykowanych temuż trudnemu zagadnieniu. Na zdjęciach akurat moje prywatne dziecko, które z całej serii najbardziej lubi właśnie tą pod tytułem „Basia i słodycze”. Moje dziecko bardzo chętnie  zjada słodycze, które w naszym domu są mocno ograniczone z różnych powodów. To książeczka, która pozwala jest zrozumieć i zaakceptować sytuację, że słodycze nie są dostępne w naszym domu na co dzień. Pozwala zrozumieć, że nie wszyscy mogą jeść słodycze (tak jak moja najmłodsza córka).

Czemu taka sesja?

Temat tej sesji przyszedł do głowy naturalnie. Raz, że raz w roku robię dzieciom takie sesje, które oddają to na jakim etapie życia są moje dzieci: co lubią, czym się bawią, co je fascynuje, kim chcą być gdy dorosną, w co się aktualnie regularnie bawią. Dla mnie i dla nich będzie to niesamowita pamiątka na przyszłe lata. Do powracania. Dzieci lubią oglądać swoje zdjęcia – myślę, że znacie to z autopsji 🙂 Dla mojej córki słodycze to trudny temat, bo jest strasznym łasuchem, a słodycze nie goszczą u nas zbyt często. Zatem to czas nauki akceptowania pewnych rzeczy, uczenia się trudnej sztuki kompromisu.

Na sesji miała „odpuszczone” i mogła jeść słodycze – z czego bardzo się cieszyła- jak widać na zdjęciach. To było także świetne popołudnie spędzone sama na sam w towarzystwie Mamy.

Jeżeli podobają Ci się zdjęcia- zapraszam do kontaktu. Możemy pomyśleć o zdjęciach dla Twojego dziecka. Sesja fotograficzna to świetna pamiątka dla Ciebie i dziecka. Te chwile tak szybko mijają.

Możesz również zapisać zdjęcie na Pintreście lub podzielić na FB, nie mam nic przeciwko 🙂

Krysia S.

Basia i słodycze

The following two tabs change content below.

admin

Ostatnie wpisy admin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *