Zdarza Ci się fotografować pary? Jeżeli nie teraz to może kiedyś będziesz miała do czynienia z parą  🙂 Mogą to być nowożeńcy, narzeczeni, rodzice podczas sesji rodzinnych. Pozowanie nie zawsze przychodzi naturalnie dorosłym. Mogą oni czuć się zdenerwowani, onieśmieleni i nie zawsze wiedzą jak się ustawić na zdjęciu. Twoją rola jest pomóc  im poczuć się komfortowo i ustawić ich tak, aby wyszli jak najlepiej na zdjęciu. Dam Ci zatem jedną dobrą radę, dzięki której para będzie wyglądała bardzo dobrze na Twoich zdjęciach i samo fotografowanie par sprawi Ci przyjemność.


Może już to wiesz intuicyjnie jak pozować modeli. Jednak warto czasem pamiętać o paru podstawowych zasadach, które powinnaś wdrażać jak mantrę. Dzięki temu odsetek odrzuconych zdjęć znacznie się zmniejszy.


Zatem, oto co następuje:

Pamiętaj, aby zwracać baczną uwagę na bliskość swoich modeli. Na co dzień mogą się czuć cudownie w swoim towarzystwie – jednak na sesji mogą się nieco krępować być blisko siebie. Twoim zadaniem jest wykreować taką pozę i zwrócić uwagę na te drobne szczegóły.

Zobaczymy na tym przykładzie. Para siedzi blisko siebie. Jednak na jednym zdjęciu ich głowy są oddalone od siebie – natomiast na drugim ich głowy nieznacznie zmieniły swoja pozycję na taką bliżej siebie. I teraz sama powiedz- które zdjęcie jest fajniejsze? Czy to z dystansem, czy to kiedy ich głowy stykają się ze sobą? Wydaje mi się, że odpowiedź jest prosta. Oczywiście to drugie 🙂

fotografowanie par

fotografowanie par


Wszystko to co musisz zrobić podczas sesji to pamiętać o tym drobnym szczególe. O bliskości w ustawieniu swoich modeli. Czasem jedyne co musisz skorygować  to delikatne przechylenie głowy, poprosić o złapanie się za ręce, o dotyk.  Tyle i aż tyle 🙂

 

Zatem postaraj się zapamiętać tę jedną rade i do dzieła 🙂 Fotografowanie par będzie dla Ciebie przyjemnością kiedy zobaczysz, że to wcale nie jest trudne, aby sprawić, że na zdjęciach będą wyglądali na bliskich sobie.

Jeżeli interesuje Cię fotografowanie rodzin zerknij do  poradnika TUTAJ

The following two tabs change content below.

Krysia Sudoł

Krysia Sudoł- pasjonatka fotografii, którą odkryła wraz z narodzinami dzieci. Uwielbia uczyć się a potem przekazywać swoja wiedzę innym. Instruktor Akademii Fotografii Dziecięcej i akredytowany fotograf dziecięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *